Rajdy Konne !!!

W okresie od maja do września organizujemy rajdy konne 1,2,3-dniowe. Współpracując z przedstawicielami władz Gminy Dębica i Nadleśnictwa Dębica wytyczyliśmy szlak konny, którego trasa biegnie przez malownicze tereny Dębicy, Stasiówki, Latoszyna, Podgrodzia, Jaworza i Gębiczyny. Trasa szlaku konnego jest bardzo zróżnicowana pod względem wysokości terenu. Dzięki temu można sprawdzić swoje umiejętności jeździeckie a równocześnie podziwiać wspaniałe widoki z końskiego grzbietu – przeżyć niesamowitą przygodę.

Zobacz galerię

O nas.

Ośrodek nauki jazdy konnej Ranczo Hucułek znajduje się w Dębicy przy ul. Wiejskiej 10a.

W 2001 roku w naszej stajni zamieszkały pierwsze konie – hucuły. W kolejnych latach dołączyły do nich konie rasy małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, kuc szetlandzki, konik polski, haflinger.

Posiadając tak duży wybór koni, oferujemy naukę jazdy konnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji mamy dwie ujeżdżalnie oraz kryty maneż, w którym odbywają się jazdy bez względu na warunki pogodowe.

Zajmujemy się również hodowlą koni rasy małopolskiej i huculskiej. Potomstwo naszych klaczy można zobaczyć na czempionatach hodowlanych, gdzie zdobywa wysokie lokaty. Sami dochowaliśmy się już młodego pokolenia, które zaczyna pracować pod siodłem i zapowiada się bardzo obiecująco.

Poza szkółką jeździecką i hodowlą koni zajmujemy się także układaniem i zajeżdżaniem młodych koni, przygotowaniem ich do pracy w zaprzęgu. Pracujemy z końmi dojrzałymi, które przez błędy popełnione podczas szkolenia sprawiają swoim właścicielom problemy.

Przy Ranczo Hucułek istnieje Uczniowski Klub Jeździecki "Czempion". Młodzi jeźdźcy mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod kierunkiem instruktora i trenera jazdy konnej. Nagrodą za ich ciężką pracę jest udział w zawodach sportowych: konkursach w skokach przez przeszkody, ścieżce huculskiej i rajdach długodystansowych.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do odwiedzenia naszej stajni a tym samym do rozpoczęcia przygody z jeździectwem.

Projekt i realizacja: SEB-NET